Strona: Seminarium „Symulacja w nauce i przemyśle” przyciągnęło tłumy / Politechnika Rzeszowska

Seminarium „Symulacja w nauce i przemyśle” przyciągnęło tłumy

2019-04-04

Środowisko obliczeniowe ANSYS staje się coraz bardziej popularne wśród młodych inżynierów i naukowców. W związku z tym 22-03-2019 odbyło się seminarium na temat symulacji w nauce i przemyśle. W czasie spotkania poruszane były tematy związane z wykorzystaniem środowiska obliczeniowego ANSYS w procesie projektowania urządzeń, konstrukcji powiązanych z inżynierią medyczną oraz przemysłem samochodowym i lotniczym. Umożliwia ono prowadzenie zaawansowanych symulacji i analiz numerycznych w wielu dziedzinach techniki takich jak szeroko pojęta mechanika, mechaniki płynów, elektrotechnika i elektronika, wymiana ciepła oraz optoelektronika.

Prelegentami seminarium byli pracownicy firmy MESco, która jest czołowym dystrybutorem oprogramowania ANSYS w Polsce. Przedstawili oni obszary zastosowań oprogramowania, omówili proces tworzenia symulacji oraz analizy otrzymanych wyników.

Podsumowano również dotychczasową współpracę Politechniki Rzeszowskiej i firmy MESco w zakresie:

- dostępności programu ANSYS dla pracowników jak i studentów PRz – firma MESco jest dystrybutorem programu ANSYS dla PRz i w ramach podpisanej w 2018r umowy partnerskiej PRz korzysta z dodatkowego pakietu licencji programu ANSYS zawierającego licencje dydaktyczne i naukowe;

- wsparcia w zakresie materiałów szkoleniowych dla pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej;

- promocji oprogramowania ANSYS i firmy MESco.

Organizatorzy spotkania: Katedra Konstrukcji Maszyn WBMiL oraz Katedra Fizyki i Inżynierii Medycznej WMiFS odnieśli wielki sukces gdyż spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem pracowników i studentów PRz. Sala wykładowa V2, w której odbywało się seminarium była wypełniona po brzegi. Po seminarium odbyły się również warsztaty szkoleniowe, w których udział wzięła dwudziestoosobowa grupa pracowników PRz.

Powrót do listy aktualności